logo Liferoom

Nutriterapia

To interdyscyplinarna nauka polegająca na zaspokajaniu indywidualnych potrzeb w zakresie mikroskładników poprzez zróżnicowaną dietę, a w razie potrzeby także zindywidualizowaną nutrimentację (suplementy). Bada ona związek między zdrowiem a zawartością talerza, schodząc do poziomu pojedynczej komórki, gdzie największe znaczenie odgrywają nie białka, tłuszcze czy węglowodany, ale mikroelementy. Ich rola ma zasadnicze znaczenie dla wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka. Mowa o witaminach, minerałach, pierwiastkach śladowych, niezbędnych kwasach tłuszczowych, ale również flawonoidach, aminokwasach czy probiotykach.

 

Nutritrapia to podejście prozdrowotne, które uwzględnia na pierwszym miejscu metabolizm jednostki i jej osobiste predyspozycje zgodnie z postulatem:

„Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Nikt nie ma takiego samego metabolizmu i takich samych potrzeb”.

 

Wybierając się do naszego Nutriterapeuty, możesz liczyć na porady w zakresie diety, jak i dobór odpowiednich nutrimentów, które zaspokoją Twoje indywidualne potrzeby.

 

Główne obszary działania w terapii to:

  • utrzymanie równowagi ekosystemu jelitowego poprzez prawidłową dietę i/lub stosowanie precyzyjnie dobranych probiotyków i prebiotyków

  • ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym przy pomocy antyoksydantów

  • minimalizowanie niedoborów w organizmie dzięki prawidłowej diecie i/lub nutrimentom.

 

Nutriterapia, to rozwiązanie dla każdego (bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia), kto chce świadomie dbać o własny organizm oraz cieszyć się pełnią sił witalnych i długim życiem. 

zdrowie na talerzu